Anasayfa

Duyurular-Uyarılar 01.01.2011

Duyurular - Uyarılar

DUYURULAR-UYARILAR

(01.01.2011)

I- SİTE’MİZE ÜYE OLUNUZ, GÜÇ BİRLİĞİ OLUŞTURALIM, HAKSIZ VE YANLIŞ UYGULAMALARA, HUKUKA  AYKIRI YASALARA KARŞI BİRLİKTE SAVAŞALIM.

II- SORULAR-YANITLAR HAKKINDA UYARILARIMIZ

III-BİZE YARGITAY KARARLARI GÖNDERİNİZ

IV-İSTEKLERİNİZİ BİZE İLETİNİZ

I-  ÜYE OLUNUZ

Bilgi Obamızın kuruluş amaçlarını daha önce belirttik. Haksızlıklarla, yanlış yargı kararlarıyla, hukuka aykırı olarak çıkarılan ve yürürlüğe konulan yasalarla, saplantı halinde savunulan görüşlerle savaşmak; insan yaşamına  ve insanın değeri kavramına öncelik ve üstünlük tanıyan  bir hukuk düzenini geliştirmek istiyoruz.

Savaş tek başına olmuyor. Çok kişiyle de olmuyor. Örgütlenmek, güç birliği oluşturmak gerekiyor. Örgütsüz bir yere varılamıyor, etkinlik sağlanamıyor. Eğer bu savaşa katılmak, hakça bir düzene kavuşmak istiyorsanız SİTE’mize ÜYE olunuz. Gerçek kimliğinizle üye olunuz. Birbirimizi tanıyalım. Güçlenelim, iri ve diri olalım, sesimizi herkese ve her yere duyuralım. Ne kadar çok üyemiz olursa, etkinliğimiz o derecede artar.  LUTFEN ÜYE OLUNUZ.

II- SORULAR-YANITLAR HAKKINDA UYARILAR

1) Herkesi ilgilendiren “Tazminat Hukuku” sorunları dışında, özel sorularınıza yanıt beklemeyiniz.

2)  Özel sorunlarınız ve  başınıza gelen olaylar için ya bir avukata gidiniz, ya da bizden görüş almak istiyorsanız  yöntemince başvurunuz. Özel davalarınızı inceleyebilmek ve sorunlarınızı yanıtlayabilmek için tüm belgelerinizi görmemiz gerekir. Belgeleri görmeden vereceğimiz yanıtlar sizi yanlışa sürükleyebilir. Bizden doğru ve çözümleyici görüş almak isteyenler, İstanbul’da iseler telefonla gün ve saat alarak büromuza gelebilirler. İstanbul dışındakiler kargo ile belgelerini gönderebilirler. İnceleriz, yazılı olarak görüşlerimizi yazar, gene kargo ile adrese yollarız.

3) Genç meslektaşlarımız (yargıç veya avukat) ellerindeki davalarda karşılaştıkları sorunları bize sorabilirler. Bu, özel sorunların bir ayrıcalığıdır.

4) Sorular-Yanıtlar bölümünden bizim de beklentilerimiz var. Hukukçuların sordukları sorularla “az bilinen veya bilinmeyen” konuları  yada “yargıdaki olumsuz ve yanlış uygulamaları” ele  alıp işliyoruz; kapsamlı araştırmalar yaparak konuları aydınlatmaya, uygulamadaki olumsuzlukları gidermeye çalışıyoruz.

5)  Önemli bir uyarımız var: Site’mize gelen soruları (sakın) siz yanıtlamayınız. Katkıda bulunmak istiyorsanız “E-Posta”mız kanalıyla bize ulaştırınız. Biz tüm görüşleri ve bilgileri bir araya getirerek onlardan yararlanmaya çalışırız. Böyle bir tutumu yeğlememizin nedenleri: a) Yanılgılardan  ve bilgi kirliliği yaratılmasından sakınmak istiyoruz. b) Örgütlü ve ortak çalışmanın belli bir düzen (disiplin) altında yapılması gerektiğine inanıyoruz. c) Amacımızdan sapmak ve ilkelerimizden ödün vermek istemiyoruz. d) Belki yadırgayabilirsiniz ama, karşıt görüşlere ve gereksiz tartışmalara açık değiliz.

Şunu önemle belirtelim ki, yanıtlarımızı, kapsamlı araştırma yapmadan, kesin bir sonuca varmadan yayınlamıyoruz. Eğer konu çok önemli ise, yanıtımız gecikiyor. Bekleyiniz, sabrediniz. Sakın yanıt vermeyeceğimiz kuşkusuna kapılmayınız.

III-BİZE YARGITAY KARARLARI GÖNDERİNİZ

Olumlu veya olumsuz elinize geçen tüm Yargıtay kararlarını bize gönderiniz. Olumlu olanları değerlendireceğiz. Olumsuzları eleştireceğiz.  (Faks No: 0216. 330 12 93)  (Kargo  veya posta ile gönderirseniz adresimiz : Bahariye Caddesi Miralay Nazım Sokak 23/1-Kadıköy/İstanbul)

IV-İSTEKLERİNİZİ BİZE İLETİNİZ

Sitemizde görmek istediklerinizi, beklentilerinizi, gerekli gördüğünü eklemeleri  E-Posta adresimize gönderiniz.

V- ÜYELİKLER YENİ YILDA DA ÜCRETSİZDİR. ANCAK SİTE’MİZİN GELİŞMESİ İÇİN KATKIDA BULUNMAK İSTEYENLERE AÇIĞIZ.

SİTE’mizi sürekli güncellemek, yeni yazı, karar ve bilgilerle zenginleştirmek, güncel ve diri tutmak istiyoruz. Ancak her güncelleme önemli masraflar gerektiriyor. Ayrıca araştırma çalışmalarında, yabancı  ülkelerden aktarmalarda satın alınan kitaplar ve çeviriler için önemli miktarda harcamalar yapıyoruz. Buna karşın, bugüne kadar kimseden yardım ve katkı istemedik. Soruları yanıtsız bırakmadık.

Üyelikleri (yargıçlarımızı ve genç meslektaşlarımızı düşünerek) ücretsiz yaptık. Üyelik yeni yılda da gene ücretsiz olacak. Ancak “gönüllü” katkılarınız olursa SİTE’miz daha  güzelleşecek, yeni bilgilerle donatacağız, sık sık güncelleme olanağı bulacağız.

Katkıda bulunmak isteyenler için:

Banka : Kadıköy AKBANK Bahariye Şb. Kod: 141

Hesap No: 0104825

İban  : TR49 0004  6001 4188 8000 1048 25

 
Arabul
Özel Arama
Kimler Sitede
Şu anda 1145 konuk ve 1 üye çevrimiçi
  • kemalugur