Anasayfa

ÜYELERİMİZİN DİKKATİNE

SİTE'mizin "Sorular-Yanıtlar"bölümü şimdilik kapatılmıştır. Yeni bir düzenleme yapılıncaya kadar kapalı kalacaktır. Yeni düzenlemede, soru sormak için "şifre" alınması gerekecek; hukukçular ile diğer meslek sahipleri dışındakiler bundan böyle soru yöneltemeyeceklerdir.

SİTE'miz kurulurken amacımız, soru-yanıt yoluyla Tazminat Hukuku alanında araştırmalarımıza katkı sağlamak; meslek sahiplerince nelerin bilinip nelerin bilinmediğini saptayarak, yazı ve kitaplarımızda bunlara yer vermek idi. Ancak, "Sorular-Yanıtlar" bölümü amaçlarımız doğrultusunda işlememiş; kişisel sorularla Site'miz "danışma bürosu"gibi algılanmıştır. Oysa biz iş takipçisi değiliz, özel işler üstlenmiyoruz. Hele avukatların çalışma alanına girmemizin, onların işlerine elatmamızın hiç doğru olmadığını düşünüyoruz.

Bu arada, bir takım kişiler saygı sınırlarını aşarak, sorularına neden yanıt vermediğimizi sorgulamaya kalkıştılar; karşılıklı yazışılan başka sitelerle karıştırdılar.

Kimileri de soru sahiplerinin davalarını üstlenmek için onlarla SİTE'miz aracılığıyla iletişim kurmak istediler. Bütün bunlar SİTE'mizin nitelikli hukuk çalışmalarını bozuyor, yozlaştırıyordu.

Yeni düzenlemede üyelikleri gözden geçireceğiz. Sırf soru sormak için üye olunmasını önleyeceğiz. Üyelerimiz yalnızca hukukçular ile sigortacılar, doktorlar, mali müşavirler, mimarlar, mühendisler, sanatçılar, yayıncılar, reklamcılar vs. gibi eğitimli ve kültür alt yapısı olan meslek sahipleri ile sınırlı olsun istiyoruz.

***

Yeni düzenleme yapılıncaya kadar, yukarda saydığımız meslek sahipleri önemli sorularını elektronik postamıza gönderebilirler. Ancak, çok önemli olmadıkça tek tek yanıt vermeyeceğiz. Buna zamanımız ve olanaklarımız elverişli değil. Ortak ve benzer soruları bir araya getirip bir "araştırma yazısı" biçiminde SİTE'mizin ana sayfasında yayınlayacağız. Zaten amacımız da bu. Göndereceğiniz sorularla araştırmalarımızı derinleştirip zenginleştireceğiz. Elatılmayan konuları işleyip çözümler üreteceğiz.

En iyi dileklerle. 18.03.2013

 
Arabul
Özel Arama
Kimler Sitede
Şu anda 1111 konuk çevrimiçi